مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی تحولات بین المللی و داخلی در حوزه معادن و صنایع معدنی در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ (فصل بهار) را بررسی کرد. به گزارش دنیای معدن، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن این مرکز در گزارشی با عنوان «گزارش تحولات بین المللی و داخلی در حوزه معادن و صنایع معدنی در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ (فصل بهار)» آورده است: مرور تحولات بین المللی در حوزه معادن و صنایع معدنی در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸، نشان می دهد که جنگ تعرفه ای میان ایالات متحده آمریکا و چین که پس از

ادامه مطلب...  

بسیاری از تولیدکنندگان صنف آهن با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار عادلانه تر شدن قیمت میلگرد و تناسب عادلانه آن با بهای شمش فولادی شده اند. به گزارش دنیای معدن، هم چنین اعلام داشتند که هر گونه ایجاد محدودیت در صادرات فولاد کشور به هیچ عنوان جایز نبوده، لذا در جهت مقابله با تحریم ها لازم است موانع صادراتی فولاد به سرعت برطرف شود؛ چراکه فولاد یکی از محور های مهم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان بوده است و به حداقل رساندن صادرات فولاد ایران یکی از اهداف این تحریم ها اعلام شده است.

ادامه مطلب...  

ارزان‌فروشی فولاد در بازار داخل عامل سوءاستفاده خریداران خارجی شده و فروش صادراتی با نرخ‌های پایین، سطح درآمد صادراتی کشور را با کاهش قابل‌توجهی مواجه کرده است. بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزد و نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: مازاد تولید فولاد در بازار داخلی، سبب ارزان‌فروشی این کالاها شده است.

ادامه مطلب...